REIL logo white

Masinaehitus

Masinaehitus äärmiselt oluline valdkond, mis toetab tehnoloogia arengut ja ühiskonna toimimist, pakkudes lahendusi, mis muudavad tööstuse tõhusamaks, elu mugavamaks ning keskkonda säästvamaks. Masinaehituse panus on näha peaaegu igas eluvaldkonnas, mistõttu on see kriitiline nii majanduslikult kui ka tehnoloogiliselt. Meie oleme abiks, et teie ettevõte saaks olla oluliseks tugisambaks ühiskonna tulevikule ja arengule.

Meie tegevused

PROJEKTEERIMINE

Selgitame välja mida masin tegema hakkab ja millised on nõuded. Alguses töötame välja erinevad konseptsioonid ja testime neid simulatsioonides, et hinnata erinevaid lahendusi ja nende võimalikkust. Prototüüpimise käigus koostame masina detailse projekti: kalkuleerime hinna, paneme kirja detailsed nõuded ja tootmisprotsessid.

PROTOTÜÜPIMINE

Koostame prototüübi, et testida ideed reaalsuses tehes funktsionaalseid ja töökindluse katseid, et avastada kiiresti võimalikke vigu ja täienduskohti. Kontrollime nõuetele ja standarditele vastavust, katsetame erinevaid tingimusi, sealhulgas koormusi, temperatuure ja töötsükleid. Kui kõik vajalikud katsed on läbi saanud ja tulemusi kiidavad kõik osapooled heaks, siis aitame masina tootmisesse andmisega.

TÄIUSTAMINE

Peale masina valmimist aitame kvaliteedi kontrolliga, et vastaks nõuetele. Effektiivsuse tagamiseks aitame paigaldamise ja seadistamisega. Teeme hooldusjuhendi vastavalt masina kasutusele ja paneme paika hoolduskava, et tagada võimalik pikk eluiga. Pärast masina kasutusele võtmist kogutakse tagasisidet, et täiendada tulevasi versioone või täiustada olemasolevaid masinaid.

Masina ehituse etapid

Masinaehitus koosneb paljudest etappidest, mis aitavad jõuda ideest valmis tooteni. Iga etapp on oluline, et tagada masina toimimine, efektiivsus ja turvalisus. Järgnevalt on välja toodud peamised masinaehituse etapid:

1

Probleemi määratlemine ja nõuete kogumine

Esimene samm on selgitada välja, milline probleem vajab lahendamist või milline vajadus tuleb rahuldada. Kogutakse teavet ja selgitatakse välja tehnilised, funktsionaalsed ja majanduslikud nõuded. Siia kuuluvad näiteks eesmärk, töötingimused, vajalikud mõõtmed, jõudlusnõuded ja eelarve.

2

Kontseptuaalne disain

Selles etapis töötatakse välja mitu erinevat kontseptsiooni, mis võiksid lahendada püstitatud probleemi. Koostatakse esialgsed visandid, mis keskenduvad põhimõttele ja funktsioonidele. Tehakse kalkulatsioonid ja simulatsioonid, et hinnata erinevaid lahendusi ja nende võimalikkust.

3

Detailne projekteerimine

Valitakse parim kontseptsioon ja hakatakse töötama välja masina ning süsteemi detailset disaini. Koostatakse täpsed joonised ja 3D-mudelid, määratletakse mõõtmed, materjalid ning ühendused. Teostatakse tehnilised arvutused, sealhulgas tugevus-, dünaamika- ja termodünaamikaarvutused, et tagada masina toimimine nõutud tingimustes.

4

Materjalide ja komponentide valik

Valitakse sobivad materjalid ja komponendid, mis vastavad projekti nõuetele, sealhulgas tugevus, vastupidavus, kaal ja hind. Arvestatakse materjalide füüsikaliste ja mehaaniliste omadustega ning nende kättesaadavusega tootmisprotsessis.

5

Prototüüpimine

Koostatakse prototüüp või mudel, et testida disaini reaalses maailmas. Prototüüpi saab katsetada funktsionaalsete ja töökindluse katsetega, et avastada võimalikke vigu või parendusi. Selle etapi eesmärk on tuvastada ja lahendada probleemid enne masstootmist.

6

Katsetamine ja valideerimine

Masina toimimist testitakse põhjalikult, et kontrollida, kas see vastab kõigile tehnilistele nõuetele ja standarditele. Katsetatakse erinevaid tingimusi, sealhulgas koormusi, temperatuure ja töötsükleid. Tehakse viimased muudatused ja optimeeritakse süsteeme.

7

Tootmine

Pärast edukat testimist ja valideerimist algab tootmisprotsess. Koostatakse tootmisplaanid ja määratletakse vajalikud tootmisprotsessid, sealhulgas lõikamine, keevitamine, kokkupanek jne. Tootmine võib toimuda kas väikeseeriana (prototüüpide jaoks) või masstootmisena.

8

Kvaliteedikontroll

Tootmisprotsessi vältel ja selle lõpus tehakse kvaliteedikontroll, et tagada kõikide toodete vastavust algsetele disainiparameetritele ja standarditele. Kontrollitakse mõõtmeid, funktsionaalsust ja üldist kvaliteeti.

9

Paigaldamine ja hooldus

Peale masina valmimist paigaldatakse see kliendi soovitud asukohta. Koostatakse hoolduskava ja juhend, et tagada masina pikk eluiga ja efektiivsus. Tagatakse masina töökindlus ja vajaduse korral tehakse järelhooldust.

10

Tagasiside ja täiustamine

Pärast masina kasutusele võtmist kogutakse tagasisidet, et avastada võimalikke täiustamise kohti. Tagasiside põhjal saab disaini edasi arendada ja välja pakkuda uusi lahendusi, parandades tulevasi versioone või täiustades olemasolevaid masinaid.

Kasutatavad tööriistad

Solid Edge
Autodesk Fusion
Autodesk Eagle
Autodesk Inventor 
Python
C++/C#
Java
MATLAB
Robot Operating System
LabVIEW
Gazebo
PlatformIO
Git
Confluence
Jira
Arduino
Raspberry
Foxglove
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram